تغییر الگوی کاهش جمعیت باید از فضای عمومی جامعه آغاز گردد

به گزارش وبلاگ سفر به کانادا، فروتن با اشاره به فرهنگ سازی اشتباه در گذشته در زمینه کاهش جمعیت گفت: تغییر الگوی کاهش جمعیت باید از فضای عمومی جامعه و نظام بهداشتی آغاز گردد.

تغییر الگوی کاهش جمعیت باید از فضای عمومی جامعه آغاز گردد

کاظم فروتن دبیر ستاد ملی جمعیت ایران صبح امروز ر نشست قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در استانداری یزد گفت: اگر در برترین شرایط قانون حمایت از خانواده و جمعیت را اجرا کنیم در کشور های پیشرفته جهان که در باروری مشکل دارند تنها 22 درصد تاثیر می گذارد که در کشور ما قطعا این عدد کمتر خواهد بود.

وی اضافه نمود: تنظیم خانواده یک فرهنگ سازی در جهت کاهش فرزند بود و دقیقا این فرهنگ سازی در فضای عمومی جامعه و نظام بهداشتی شکل گرفت که این مهندسی معکوس برای افزایش جمعیت از این دو نقطه باید آغاز گردد.

فروتن ادامه داد: همه ما در هر مسئولیتی هستیم باید فرهنگ سازی کنیم که در دانشگاه علوم پزشکی قطعا مهمتر است.

وی ادامه داد: بچه نیاوردن و زشت بودن آن و تحقیر فرزند آوری از خانه بهداشت آغاز شد که این به نوعی اثرگذاری بسیار زیادی در جامعه داشت.

دبیر ستاد ملی جمعیت ایران گفت: الان فرهنگ تهدید نسل در مردم و رفاه طلبی در مردم ایجاد شده است که باید آن را خنثی کنیم.

وی گفت: فضا های مجازی به شدت برای عدم پیشرفت کشورمان در حوزه جمعیت به شدت فعال هستند و کشور های استکباری نیز ان را دنبال می نمایند.

ما در بحث جمعیت باید حرکت تازه انجام دهیم که نفس آن باید کار تشکیلاتی صورت گیرد و حضرت آقا نیز بر کار تشکیلاتی در این زمینه تاکید دارند.

استان یزد در نرخ باروری استان خوب است، ولی سیر طلاق نگران نماینده است و مقداری نگران نماینده پیش می رود، ولی اگر میخ واهیم در بحث جمعیت با کار تشکیلاتی و مدیریت استاندار خوب کار کنیم.

وبلاگ سفر به کانادا یزد یزد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تغییر الگوی کاهش جمعیت باید از فضای عمومی جامعه آغاز گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر الگوی کاهش جمعیت باید از فضای عمومی جامعه آغاز گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید