حج 1402، گرم ترین حج تمتع در 25 سال اخیر

به گزارش وبلاگ سفر به کانادا، با توجه به گرمای هوا در آستانه حج تمتع و پیش بینی گرم ترین حج تمتع در حدود 25 سال اخیر، عربستان برای کاهش دما و جلوگیری از گرمازدگی در موسم حج دست به کار شد.

حج 1402، گرم ترین حج تمتع در 25 سال اخیر

متولیان خانه خدا همزمان با ایام حج تمتع به منظور کاهش دما بیش از 500 پنکه در سایزهای مختلف برای تلطیف هوا در صحن های مسجدالحرام نصب کردند؛ چرا که گفته می گردد سال جاری گرم ترین حج تمتع در 25 سال اخیر است.

به گزارش تسنیم، با توجه به گرمای هوا در آستانه حج تمتع و پیش بینی گرم ترین حج تمتع در حدود 25 سال اخیر، عربستان برای کاهش دما و جلوگیری از گرمازدگی در موسم حج دست به کار شد.

بر همین اساس، متولیان مسجدالحرام تعداد پنکه های مه پاش تعبیه شده در خانه خدا را افزایش دادند؛ به طوری که 216 پنکه مه پاش و 242 پنکه بزرگ به منظور تلطیف هوای صحن های مسجدالحرام نصب شده است و پیش بینی می گردد با به کارگیری این پنکه ها، دمای هوا حدود 6 درجه کاهش یابد.

دمای هوای مکه در روزهای اخیر به 43 درجه هم رسیده بود و در روزهای آینده به ویژه هم زمان با ایام حج تمتع، مکه دمایی بالاتر را نیز تجربه می نماید، بر همین اساس، به زائران توصیه می گردد در ساعات اوج گرما در هتل محل اسکان بمانند یا با تجهیزاتی همانند کلاه آفتابگیر، عینک آفتابی، چتر، اسپری آب و آب خنک به زیارت بروند.

مناسک حج تمتع از هشتم ذی الحجه یعنی 6 تیرماه تا سیزدهم ذی الحجه 11 تیرماه صورت می گیرد.

منبع: عصر ایران

به "حج 1402، گرم ترین حج تمتع در 25 سال اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حج 1402، گرم ترین حج تمتع در 25 سال اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید