وحید امیری به جام جهانی می رسد؟

به گزارش وبلاگ سفر به کانادا، پرسپولیسی ها که برای ماندن در کورس و افزایش شانس قهرمانی باید مقابل ذوب آهن برنده می شدند نتیجه ای بهتر از تساوی به دست نیاوردند و در فاصله چهار هفته به سرانجام لیگ شانس اندکی برای کسب عنوان قهرمانی دارند، اما مساوی ناامید کننده تنها اتفاق بد برای قرمز ها در اصفهان نبود و مصدومیت شدید وحید امیری، ستاره چند سال اخیر این تیم آب سردی بود بر پیکره یحیی و هواداران پرسپولیس تا ناراحتی و نگرانی آن ها دوچندان شود. هرچند آسیب دیدگی امیری، تازه نیست و این بازیکن مدت هاست درد ناشی از ناحیه کمر را تحمل می کند و طی این مدت با تمام توان در خدمت تیم ملی و پرسپولیس بود.

وحید امیری به جام جهانی می رسد؟

ماجرای یک آسیب دیدگی قدیمی

امیری در بازی مقابل کره جنوبی از ناحیه کمر دچار آسیب دیدگی شد، اما باتوجه به بازی های حساس تیم ملی در انتخابی جام جهانی و همچنین بازی های پرسپولیس در لیگ ترجیح داد قید درمان و استراحت را بزند تا برای اسکوچیچ و گل محمدی کم نگذارد. یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر فوتبال ما مهره های چهارم و پنجم کمرش به قدری آسیب دیده بود که به ران و زانو و ساق و انگشت های پایش هم فشار وارد می کرد و درد در این نواحی گاهی راه رفتن را هم برایش سخت می کرد. با این حال با او تا جایی که توان داشت ادامه داد.

اواسط ماه قبل درد قدیمی از ناحیه کمر به سراغ امیری آمد و این بازیکن چند بازی پرسپولیس را به همین دلیل از دست داد. در همان روز ها برخی از نزدیکان وحید به او پیشنهاد دادند باتوجه به اینکه فناوری و تجهیزات پزشکی لازم در داخل کشور برای درمان مصدومیتش از ناحیه کمر وجود ندارد، به آلمان سفر کند تا بتواند در یکی از کلینیک های مجهز این کشور مراحل درمانی لازم را سپری کند، در غیر این صورت ممکن است تشدید این مصدومیت در بازی های آینده باعث شود این بازیکن خلاق و پرتلاش جام جهانی قطر را از دست بدهد، اما وحید نپذیرفت تا در مقطع حساس فصل دست پرسپولیسی ها را در پوست گردو بگذارد. از طرفی پرسپولیسی ها که چند مهره کلیدی خود ازجمله آل کثیر و نعمتی و ترابی را به دلیل مصدومیت طولانی در اختیار نداشتند نمی خواستند یکی دیگر از ستاره هایشان را تا آخر فصل از دست بدهند.

تعامل پزشکان تیم ملی و پرسپولیس

پزشکان تیم ملی و باشگاه پرسپولیس از زمان مصدومیت امیری با یکدیگر در ارتباط بودند و شرایط این بازیکن را چک می کردند. در چنین مواقعی معمولا مربیان تیم ها سیاست کژدار و مریز را در پیش می گیرند تا هم فشار به بازیکن نیاید و هم تیم از غیبت طولانی مدت آن بازیکن دچار مشکل شود تا بعد و سر فرصت درمان اساسی بازیکن از سر گرفته شود. البته خیلی ها اعتقاد داشتند بازی کردن امیری در اصفهان تصمیم اشتباهی بود و این بازیکن حداقل تا آخر اردیبهشت ماه باید به استراحت می پرداخت، اما کادرفنی قرمز ها وقتی سعید آقایی مصدوم شد و از زمین بیرون رفت ترجیح داد امیری را به جای این بازیکن به زمین بفرستد و درنهایت هم آن اتفاق تلخ برای امیری رخ داد!

پرسپولیسی ها یک هفته بیشتر به وحید استراحت دادند

تست هایی که کادر پزشکی پرسپولیس قبل از بازی با ذوب آهن از کمر امیری گرفتند این اجازه را به کادرفنی داد تا از این بازیکن استفاده کنند. گویا جواب آزمایش ها تعیین کرد که این بازیکن مسئله ای نداشته است. نکته جالب اینکه به کادرفنی پرسپولیس رسانده بودند که امیری یک هفته زودتر از این هم می توانسته بازی کند! بااین حال یحیی، یک هفته بیشتر از زمان توصیه شده به ستاره تیمش استراحت داد تا در اصفهان و بازی حساس مقابل ذوب آهن ستاره تیمش را سرحال در اختیار داشته باشد. با این حال اوضاع طبق پیش بینی های قبلی پیش نرفت و ستاره ملی پوش قرمز ها که به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت به خاطر شدت مصدومیت از بازی خارج و راهی بیمارستان شد.

دکتر شهاب: او به جام جهانی می رسد

پس از مصدومیت شدید وحید امیری که پزشکان ناچار شدند او را با آمبولانس از فولادشهر خارج کنند شایعه ای نگران کننده منتشر شد که این بازیکن ممکن است بازی های ایران در جام جهانی پیش رو را از دست بدهد. در همین خصوص و برای پیگیری بیشتر با دکتر شهاب پزشک تیم ملی تماس گرفتیم که دکتر شهاب خوشبختانه این خبر را تکذیب کرد و به خبرنگار فرهیختگان خیلی کوتاه گفت: باتوجه به شرایط امیری می گویم این بازیکن به جام جهانی می رسد.

البته دکتر شهاب از توضیح بیشتر پرهیز و درخواست کرد همین یک جمله را نشر بدهیم تا هواداران این بازیکن و به خصوص علاقه مندان به تیم ملی از نگرانی خارج شوند.

دیروز ام آر آی، امروز جراحی

بازیکن ملی پوش پرسپولیس باتوجه به گزارش ام آر آی، امروز زیر تیغ جراحی می رود. امیری روز گذشته تحت ام آر آی قرار گرفت و با دریافت گزارش، پزشکان متخصص به این نتیجه رسیدند که وی باید هرچه سریع تر تحت عمل جراحی قرار بگیرد. او برای این منظور و تلاش برای هرچه سریع تر آماده شدن و بازگشت به تمرینات امروز زیر تیغ جراحی خواهد رفت.

فرهیختگان

منبع: فرارو

به "وحید امیری به جام جهانی می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وحید امیری به جام جهانی می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید