خالی و رها شده، توریسم متروکه

به گزارش وبلاگ سفر به کانادا، امروزه فضاهای متروکه به یک جاذبه گردشگری تبدیل شده اند. از معادن رها شده تا متروی قدیمی کلانشهرها در این ژانر تازه گردشگری قرار می گیرند. برای کسانی که هوادار ترندهای تازه گردشگری هستند، تور فضاهای متروک پر از هیجان و شگفتی است. قطعا شما هم در سفرهای خود با این مکان ها روبرو شده اید. شما در کنار بازدید از اماکن گردشگری شاخص استانبول می توانید به این جاذبه های تازه توریستی سری بزنید.

خالی و رها شده، توریسم متروکه

ایستگاه مترو سیتی هال

اولین ایستگاه متروی نیویورک، سال 1904 افتتاح شد. این ایستگاه تا سال 1945 فعال بود اما با تغییر مسیرها، سیتی هال کاربرد خود را از دست داد. امروزه شما با پرداخت 50 دلار می توانید به تماشا این ایستگاه پر از تزیینات قدیمی بروید و خاطره نیویورک را از نزدیک ببینید.

شهر پلی ماوث (Plymouth)

کشورمونتسرات، جزیره ای کوچک واقع در دریای کارائیب است. مرکز این کشور، پلی ماوث در اثر آتشفشان یکباره به شهری ویران بدل شد. کافیست که عکس های قبل از خرابی شهر را ببینید تا متوجه عمق فاجعه شوید. این حادثه در سال 1997 روی داد و شهر کاملا متروک شد. امروزه توریسم مهمترین عایدی مونتسرات است.

قلعه برن (Bran Castle)

رومانی که تا دهه 90 یک مقصد گردشگری محبوب بود، با بحران مالی روبرو شد. با این حال قلعه قدیمی برن از پربازدیدترین مکانهای گردشگری این کشور محسوب می گردد. این قلعه متروک الهام بخش داستان دراکولا بوده و امروز به قلعه دراکولا نیز معروفیت دارد.

شهر کولمانسکوپ (Kolmanskop)

شهر کولمانسکوپ اوایل 1900 به خاطر معادن الماس در صحرای نامبیا ساخته شد. بعد از جنگ جهانی دوم و اتمام بهره برداری از معدن الماس، کامل تخلیه شد. امروزه مانند شهر ارواح در وسط کویر رها شده و خود به یک جاذبه گردشگری مهم تبدیل شده است.

ایستگاه قطار کنفرانس (Canfranc)

این ایستگاه بین المللی قطار در نزدیکی روستای کنفرانس در اسپانیا قرار گرفته است. ایستگاه مجللی که در سال 1928 افتتاح شد و تا سال 1970 فعال بود اما در اثر جنگ داخلی اسپانیا، حملات نازیها به تدریج متروک شد. کنفرانس در مرز مشترک بین اسپانیا و فرانسه قرارگرفته است و امروز این ایستگاه متروک، خود یک جاذبه توریستی است.

محله واروشا (Varosha)

واروشا محله ای در جنوب شهر فاماگوستا در قبرس قرار گرفته است. قبل از حمله ترکیه به قبرس در سال 1974، فاماگوستا، یک منطقه توریستی مدرن بود. شما به وسیله خرید بلیط هواپیما استانبول می توانید دریایی به قبرس سفر کنید. واروشا بعد از آن تبدیل به یک محله متروک شد که تا امروز به همان حالت مانده است. امروزه به مکان توریسم متروکه گردها تبدیل شده است.

آسمانخراش ساتورن یونیک (Sathorn Unique)

این برج 49 طبقه در مرکز شهر بانکوک قرار گرفته است. سال 1990 ساخت این برج لوکس آغاز شد اما چند سال بعد با وجود اینکه 80 درصد ساخت و ساز آن تمام شده بود، رها شد. افراد محلی معتقدند که ساختمان تسخیر شده است و به آن برج ارواح می گویند. با این حال برج ارواح به یک مکان توریستی معروف بانکوک تبدیل شده است.

منبع: تریپ

به "خالی و رها شده، توریسم متروکه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خالی و رها شده، توریسم متروکه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید