شکنجه طارمی محکوم شد! ، واکنش به رفتار جنجالی با ستاره ایرانی پورتو

به گزارش وبلاگ سفر به کانادا، اتحادیه بازیکنان فوتبال پرتغال با انتشار بیانیه ای نسبت به رفتار گزارشگر پرتغالی با مهدی طارمی واکنش نشان دادند.

شکنجه طارمی محکوم شد! ، واکنش به رفتار جنجالی با ستاره ایرانی پورتو

به گزارش وبلاگ سفر به کانادا آنلاین، در انتها بازی گذشته تیم فوتبال پورتو مقابل استوریل در لیگ پرتغال، مهدی طارمی برای انجام تبادل نظری فلش با شبکه Sport TV مقابل دوربین این شبکه حاضر شد. گزارشگر این برنامه، یکی از سئوالاتش را به کوشش مهدی طارمی برای گرفتن پنالتی و شبیه سازی خطاها اختصاص داد و این موضوع واکنش تند مهاجم پورتو را در پی داشت.

  • واکنش شهردار پورتو به مصاحبه مهدی طارمی | رونمایی از یک احمق و یک جنتلمن!
  • سوال جنجالی از مهدی طارمی | پاسخ کنایه آمیز به گزارشگر پرتغالی و نیمه تمام گذاشتن مصاحبه

طارمی تاکید نمود که در بازی با اتلتیکو مادرید، بین او و بازیکن حریف برخورد وجود داشت و دنبال فریب داور نبوده است. طارمی در نهایت این مصاحبه را نیمه تمام گذاشت و در ادامه سرمربی پورتو هم تبادل نظر با این تلویزیون را در حمایت از مهاجم خود تحریم کرد.

چند روز بعد از این اتفاق، اتحادیه بازیکنان فوتبال پرتغال، با انتشار بیانیه ای آزار و شکنجه طارمی و بی احترامی به مهاجم ایران را محکوم کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: اتحادیه، رفتارهای بی احترامی را محکوم می نماید. شروع فصل 2022/23 با آزار طارمی همراه بود. فصل 2022/2023 متأسفانه با اپیزودهای متعددی همراه است که محیطی از تحقیر، عدم تحمل، بی احترامی و خشونت را نشان می دهد که شایسته محکومیت با صدای واحد همه عوامل ورزش است. نه تنها در پرتغال، بلکه در سراسر اروپا، حملات و اظهار نفرت در ورزشگاه ها و شبکه های اجتماعی افزایش یافته و نام خوب و رفتار حرفه ای بازیکنان را به خطر می اندازد.

محیط آزار و اذیت دائمی که رفتار حرفه ای مهدی طارمی بازیکن پورتو را زیر سئوال می برد، متأسفانه نمونه ای از این تحقیر است. اتحادیه بازیکنان با تاکید بر همبستگی و حمایت کامل از طارمی خواهان احترام به این بازیکن مانند سایر بازیکنان است.

در این بیانیه بر اصل آزادی مطبوعات به عنوان رکن دموکراسی تاکید شده و آمده است: بازیکنان و مربیان این حق را دارند که بعضی از سئوالاتی که از آنها پرسیده می گردد را بپذیرند یا از پاسخ دادن خودداری نمایند. بنابراین، به جای اینکه هر یک از طرفین اعمال آزادی خود را به حد افراط برسانند، آنچه ضروری است این است که به دامنه مداخله خود احترام بگذارند.

منبع: همشهری آنلاین

به "شکنجه طارمی محکوم شد! ، واکنش به رفتار جنجالی با ستاره ایرانی پورتو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکنجه طارمی محکوم شد! ، واکنش به رفتار جنجالی با ستاره ایرانی پورتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید