پیش بینی شاخص کل بورس با شکست کف یک میلیون 600

به گزارش وبلاگ سفر به کانادا، خبرنگاران- تحلیل های تکنیکال می گوید:اگر کف حمایتی یک میلیون 600 هزار شکسته شود شاخص کل می تواند در هفته آینده تا یک میلیون 365 هزار پایین برود.

پیش بینی شاخص کل بورس با شکست کف یک میلیون 600

به گزارش وبلاگ سفر به کانادا، درحال حاضر شاخص کل در فاز اصلاح قیمتی قرار گرفته است. در هر فرایند صعودی اصلاح قیمت ها اجتناب ناپذیر است. منظور از اصلاح قیمت ها تشکیل فرایند نزولی در میان مدت و بلند مدت نیست، بلکه کاهش قیمت ها است. احتمال ادامه کاهش قیمت ها در هفته جاری نیز وجود دارد. فاز اصلاحی با شکست فرایند صعودی کوتاه مدت آغاز می شود.

فرایند صعودی میان مدت گاه در این مرحله شکسته می شود و گاه شکسته نخواهد شد که در مورد شاخص کل بورس اوراق بهادار هر دو اتفاق رخ داده است، بنابراین برگشت به مدار صعود برای آن کمی سخت شده است و بسیاری از معامله گران هر افزایش قیمتی را فرصت خروج از بازار تلقی می کنند. فرایند صعودی بلند مدت به هیچ وجه در فاز اصلاحی شکسته نخواهد شد.

تشکیل فرایند نزولی در کوتاه مدت تقریبا قطعی است و احتمال اصلاح بیشتر نیز در شاخص کل وجود دارد. حضور شاخص مورد مطالعه در محدوده یک میلیون و 600 هزار واحد که برای بیشتر معامله گران و تحلیلگران حائز اهمیت است، احتمال نوسانات قیمتی در این محدوده را افزایش می دهد.

درهر صورت با شکسته شدن این محدوده به سمت پایین و ادامه اصلاح قیمت ها، شاخص کل بورس اوراق بهادار در هفته های آینده می تواند تا محدوده یک میلیون و 365 هزار واحد اصلاح داشته باشد. در صورت کاهش قیمت ها دو محدوده ممکن است مانع کاهش بیشتر قیمت ها شوند که به آنها حمایت می گوییم.

محدوده یک میلیون و 600 هزار واحد و محدوده یک میلیون و 500 هزار واحد را می توان به عنوان اعداد مهم حمایتی شاخص مورد مطالعه در هفته های آینده در نظر داشت. این محدوده های حمایتی هر کدام به نوبه خود، بسیار قدرتمند و امید بسیار زیادی برای متوقف شدن اصلاح قیمت ها هستند.

در صورت ادامه کاهش قیمت ها و عبور از محدوده 5/ 1 میلیون واحد به سمت پایین، محدوده یک میلیون و 450 هزار واحد از اهمیت خاصی برای معامله گران برخوردار است. با توجه به حضور شاخص در منطقه مهم قیمتی و همچنین حضور در منطقه اشباع فروش که ناحیه ای است که بعد از چند روز متوالی کاهش قیمت به آن ناحیه می رسیم، احتمال خاتمه فاز اصلاحی نیز وجود دارد، هر چند از لحاظ تکنیکال هنوز اصلاح شاخص کل کامل نشده است اما بسیاری از نمادها اصلاح خود را تکمیل کرده اند و در صورت ادامه کاهش قیمت ها از فاز اصلاحی خارج شده و به فاز نزولی وارد می شوند که این موضوع برای معامله گران و تحلیلگران باعث ایجاد ترس شده است.

در صورتی که شاخص کل راستا افزایشی را در پیش بگیرد، بعد از عبور از محدوده های مهم یک میلیون و 900 هزار واحد و 2 میلیون واحد، محدوده 2 میلیون و 120 هزار واحد می تواند هدف اول شاخص کل باشد.

البته قبل از محدوده های مذکور مقاومت یک میلیون و 750 هزار واحد نیز می تواند مانع افزایش بیشتر قیمت ها شود. بعد از عبور از محدوده بسیار مهم 2 میلیون و 120 هزار واحد، این شاخص می تواند اهداف بالاتری همچون 2 میلیون و 500 هزار واحد یا حتی بالاتر را دنبال کند. دو منطقه قیمتی از جمله 2 میلیون و 250 هزار واحد و 2 میلیون و 375 هزار واحد می توانند از ادامه افزایش قیمت ها جلو گیری کنند، به این محدوده ها مقاومت می گوییم.

توجه داشته باشید به دلیل اینکه شاخص کل در تاریخ خود هیچ گاه در این اعداد حضور نداشته، این محدوده ها از اعتبار چندانی برخوردار نیستند اما شیوه های آماری و تکنیکی برای محاسبه محدوده های مهم در این مواقع وجود دارد و بیشترا تحلیلگران جسور از آنها به عنوان محدوده های تحلیلی استفاده می کنند. این اشخاص برای ترسیم خطوط تحلیلی خود به دنبال حدبیشتر یک یا دو تایید نشانه تکنیکی بدون در نظر دریافت گذر زمان هستند، در مقابل تحلیلگران محافظه کار برای ترسیم خطوط تحلیلی حداقل دو نشانه تکنیکی یا گذر زمان را لحاظ می کنند.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: شفقنا اقتصادی

به "پیش بینی شاخص کل بورس با شکست کف یک میلیون 600" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شاخص کل بورس با شکست کف یک میلیون 600"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید